Finał 3. edycji gry

Doszliśmy do końca naszej tegorocznej czytelniczej zabawy. Mamy nadzieję, że realizacja przygotowanych przez nas zadań sprawiła graczom nieco radości oraz wzbudziła w nich poczucie miło i pożytecznie spędzonego czasu.

Tegoroczna edycja składała się z 3 zadań – dość zróżnicowanych. W pierwszym uczestnicy pisali limeryki, w drugim wymyślali grę, a w trzecim zbierali lokalne opowieści. W każdym z nich szukali również pomysłu na rozpowszechnienie wyników swoich zabiegów wśród szerszej publiczności. We wszystkich zadaniach chodziło także o realizację zasadniczego celu gry, jakim jest promowanie kontaktu z książką jako elementu stylu życia młodego człowieka.

Zsumowaliśmy wyniki i okazało się, że zwycięstwo przypadło drużynie, która na pierwszym i drugim etapie zajmowała 2 miejsca, a na trzecim wygrała. Drugie miejsce przypadło drużynie, która na pierwszym i drugim etapie zajęła 1 miejsce, a na trzecim została wyróżniona. Trzecią zaś lokatę zajęła drużyna, która zajmowała odpowiednio miejsca 2, 3 i 3. Jak z tego widać, różnice były niewielkie i do ostatniej chwili wszystkie te drużyny (i jeszcze kilka innych) mogły zwyciężyć.

A oto nagrodzeni:

I miejsce w 3 edycji gry czytelniczej Między nami czytelnikami zajęła drużyna Czytaje z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 114 w Warszawie (56 kapsli Między nami).

II miejsce w 3 edycji gry czytelniczej Między nami czytelnikami zajęła drużyna Chabówka Team z Gimnazjum im. Władysława Orkana w Chabówce (54 kapsle Między nami).

III miejsce w 3 edycji gry czytelniczej Między nami czytelnikami zajęła drużyna Książkokrwiści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janisławicach (50 kapsli Między nami).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Gratulujemy także pozostałym uczestnikom. Zarówno tym, którzy uzyskali tylko niewiele mniej punktów od nagrodzonych drużyn, jak i tym, którzy mimo wysiłku i zaangażowania zdobyli tych punktów znacznie mniej. Celem gry, co przypominamy bardzo często, było uczestnictwo w działaniach mających na celu pokazanie innym, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, jak to pięknie ujęła Wisława Szymborska. Zatem bawiliśmy się wspólnie nie dla nagrody, ale ze znacznie ważniejszego powodu. Pokazaliśmy niedowiarkom, że czytanie jest świetną zabawą i nigdy nie może wyjść z mody.

Dziękujemy także opiekunom drużyn, które wzięły udział w grze, czyli paniom polonistkom. Gratulujemy serdecznie pomysłowych, uśmiechniętych i zaangażowanych uczniów.

Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy pamiątkowy dyplom.
Można go pobrać tutaj:

dyplom (plik pdf)

Zespół Między nami czytelnikami