1. zadanie za nami.
Oto wyniki

Za nami pierwsze zadanie w naszej grze czytelniczej. Otrzymaliśmy kilkaset sprawozdań, z których większość spełniła wymogi formalne, więc kapsle Między nami powędrowały w odpowiednie miejsca, a jury mogło przystąpić do wyłonienia zwycięzców.

Zadanie, o czym należy pamiętać, nie polegało wyłącznie na napisaniu limeryku. Druga część zadania była równie ważna. Nie chodziło nam o literackie wyścigi, tylko o przysłużenie się dobrej sprawie – pokazanie światu (a przynajmniej najbliższej okolicy),
że czytanie jest super. Dlatego nie podchodziliśmy zbyt rygorystycznie do oceny samych limeryków, choć bardzo nam zależało
na podstawowej zasadzie, jakiej musi trzymać się limeryk – umieszczeniu nazwy geograficznej w pierwszym wersie w pozycji rymowej. Chcieliśmy, by nazwa miejscowości, z której pochodzą lub w której uczą się nasi gracze, miała okazję zaistnieć w poezji!

Najważniejsze było jednak wykorzystanie limeryków do promocji czytania – w szczególności poezji. I temu celowi jury podporządkowało kryteria oceniania 1 zadania. Szczególną uwagę zwracaliśmy jak zwykle na pomysłowość – bo nie ma ona wieku i jest równie duża u młodszych i starszych uczniów. Musimy pamiętać, że w grze biorą udział zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjów – a wszyscy powinni mieć równe szanse.

A oto zwycięzcy i wyróżnieni:

1 miejsce ex aequo:

Chabówka Team z Gimnazjum w Chabówce
Pierwszaki Czerwonaki z Gimnazjum w Czerwonaku

2 miejsce ex aequo:

Książkokrwiści ze Szkoły Podstawowej w Janisławicach
Czytaje z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 114 w Warszawie
Otwarte Głowy ze Szkoły Baletowej w Bytomiu

3 miejsce ex aequo:

Asy Klasy z Gimnazjum w Żelaznej
Żorujący na Książkach z Gimnazjum w Żorach
Mole Książkowe ze Szkoły Podstawowej w Złotowie

Wyróżnienia:

Srogie Kangury z Gimnazjum nr 2 w Olsztynie
Molinki z Gimnazjum w Szymanowie
Ulubione z Gimnazjum w Zapolicach
Rososzyca ze Szkoły Podstawowej w Rososzycy
Fajne Ludki ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich

Odpowiednia liczba kapsli Między nami już znalazła się na kontach laureatów i wyróżnionych. Prace można obejrzeć w galerii.

Gratulujemy!